Poloha:
  Hrad Klostrberk (Kotrbejk) stával na ostrohu táhnoucím se od Ježova k Zahrádce. Ostroh obtékala řeka Želivka a Blažejovický potok. Směrem k Ježovu byl ostroh nadvakrát překopán.

    Historie:
  Hrad Klostrberk vznikl před rokem 1348. Po jistou dobu ho vlastnila vyšehradská kapitula, proto se možná mezi lidmi tradovalo, že tu stával klášter. V r. 1421 se hrad uvádí jako pustý.
 
   Současnost:
  Z hradu Klostrberk nezůstalo prakticky vůbec nic, jen terénní nerovnosti, dva příkopy, náznaky valů. Uprostřed hradiště se zachovala vyvýšenina, kde snad stávala dřevěná hláska.
   Před několika lety byl hradní areál poškozen necitlivou těžbou dřeva, při níž byla buldozerem vyhloubena cesta přes celé hradiště!
   Z Klostrberku je překrásný výhled na vodní nádrž Želivka (Švihov) a především na kostel sv. Víta ze zaniklého městečka Zahrádka.

    Přístup
   Místo je nejlépe přístupné z Ježova po vyasfaltované cestě vedoucí skrz obec kolem kostela. Před lesem asfaltka končí, je potřeba dát se lesní cestou mírně vlevo.
   Druhou možností je odbočit před Ježovem vlevo a vydat se po staré silnici do Zahrádky. Silnice končí v přehradě. Zde je nutné odložit kola a vyškrábat se do svahu.
   Třetí možností je vydat se pěšky ze Sněta po zrušené zelené turistické značce, přebrodit Blažejovický potok a pod Ježovem zahnout vlevo na starou zahrádeckou silnici.
  
GPS souřadnice:
N 49°37,400´
E 15°14,614´

ukázat na mapě

Profile for pavel.73
Stránky ledečského bajkera:
pavel.73@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one