Poloha: České Lhotice u Nasavrk

GPS souřadnice:
N 49°50´47,5"
E 15°47´02,4"

Účel výstavby: rozhledna

Zahájení provozu: 20.5.2006

Nadmořská výška: 520 m n.m.

Výška rozhledny: 14,5m

Výška vyhlídkové plošiny: 11m

Výhled: Polabí, Chrudim, Pardubice, Krkonoše, Orlické hory

Přístupnost: celoroční

Vstupné: 0 Kč

Poslední návštěva: 5.8.2010

Další info:

     Rozhledna byla pojmenována podle místního keltského kmene Boiů. Vyhlídka se nachází východně od obce České Lhotice. K rozhledně vede ze zmíněné obce a Nasavrk modrá turistická značka a naučná stezka - Keltská stezka Železnými horami. Ta míří od Nasavrckého zámku s keltským muzeem údolím Krkanka na keltské oppidum v Hradišti, následně vyhlídkovou trasou do Českých Lhotic s rozhlednou a dál přes údolí potoka Debrný, kde Keltové těžili železnou rudu zpět do Nasavrk. Po trase jsou rozestavěny desky s poučením o příchodu a životě Keltů.

     Odkaz na stránky obce České Lhotice:

http://www.ceske-lhotice.cz/turistika/turistika.html

Návrh cesty z Ledče:

KROS, MTB:

     Z Ledče po silnici po cyklotrase 4156 do Habrů přes Ostrov, Pavlov (smírčí kámen), Vlkanov, Ovesnou Lhotu, Sázavku (kamenný kříž) a Lubno. Dále po silnici přes Rybníček do Leškovic (partyzánský památník). Po zelené t.z. cestou necestou do Petrovic (špatně sjízdný úsek). Po modré t.z. přes Dálčice a Úhrov (zámek) do Spačic. Polní cestou do Rostejna. Po cyklotrase 4111 následuje výšlap na hřeben Železných hor. Silnice pokračuje do Seče (město, vodní nádrž s možností koupání, židovský hřbitov). Objíždění přehrady po pláži po žluté t.z. nesou rekreanti značně nelibě, takže doporučuji jízdu po silnici přes město. Za městem je možno se napojit na modrou t.z., sledovat tok Chrudimky a objet v.n. Křižanovice (jen pro zdatné MTB cyklisty !) a nebo jet po silnici a nechat se vést cyklotrasou 4114 až do Českých Lhotic.

     Rozhledna Boika je zhruba na hranici, kam až se dá dojet na kole z Ledče za jeden den, něco vidět a ještě se se setměním vrátit. Je potřeba počítat s ujetou vzdáleností kolem 140km.

   ukázat na mapě

P1000689.JPG
P1000685.JPG
P1000687.JPG
Profile for pavel.73
Stránky ledečského bajkera:
pavel.73@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one