Studánka se nachází na úbočí Javornické hůry těsně pod neznačenou lesní cestou vedoucí z obce Javorník do Zdislavic u Vlašimy. Studánka a její okolí jsou upraveny. Pramen je poměrně vydatný. Bohužel většina vody vytéká zpod skruže. Ze samotné trubky zurčí jen malé množství vody stačící jen tak tak k naplnění bidonu.
      Vodu povužuji za pitnou.
     Studánka může přijít vhod, jedeme-li z Ledče do Vlašimi. Pak doporučuji tuto přímou, rychlou, málo kopcovitou a auty málo frekventovanou trasu, vhodnou především pro krosová kola:
     Po silnici: Ledeč - Bohumilice (příp. Sechov) - Hněvkovice - Bezděkov - Bernartice - Keblov, který projedeme rovně. Z Keblova do lesa po zelené turistické značce. V lese se napojíme na asfaltku a cyklotrasu č. 0071, po které dojedeme do obce Javorník. Ve vsi uhybá silnice spolu s cyklotrasou a zelenou t.z. doprava. My se dáme u kapličky na návsi rovně, mírně stoupající polní cestou dojedeme k lesu. Kolem otevřené závory vjedeme do lesa. Přes les kolem studánky vede zpevněná cesta. Od rekreačního střediska Nové Peklo pokračuje do Zdislavic polní asfaltová cesta. Po silnici vjedeme do vsi, na návsi odbočíme doleva a až do Vlašimi budeme sledovat cyklotrasu č. 0004 kopírující silnici přes Řimovice.

GPS souřadnice:
N 49°40´53,6"
E 15°00´18,7"

ukázat na mapě

Profile for pavel.73
Stránky ledečského bajkera:
pavel.73@atlas.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one